• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Дошкільні навчальні заклади

Засідання школи передового педагогічного досвіду для педагогів ясел-садків району

11.10.2016р. на базі ДНЗ «Джерельце» смт Варва в «Народній світлиці» стартувала школа передового педагогічного досвіду «Витоки народу» для педагогів ясел - садків району.

Розпочала засідання методист з дошкільної освіти РМК Волох Н.М., яка повідомила, що в 2016-2017 навчальному році з метою популяризації досвіду роботи вихователя вищої кваліфікаційної категорії ДНЗ «Джерельце» Сидоренко Наталії Григорівни з проблеми «Українська етнопедагогіка як орієнтир у сьогоднішньому виховному процесі дошкільників» буде організовано роботу Школи передового педагогічного досвіду «Витоки народу».

Наталія Григорівна, як керівник Школи ознайомила слухачів з планом роботи на 2016-2017н.р., презентувала власні методичні рекомендації «Люби дитя мов душу».

На засіданні обговорювалося питання формування зародків патріотизму в старших дошкільників через аспект історії та культури рідного краю, так як саме із початкових історично – культурних знань про малу Батьківщину починається любов до неї, бажання бачити її прекрасною, прагнення творити для неї та ставати на її захист у разі потреби.

Присутні переглянули в етнопедагогічній кімнаті наочність, виготовлену педагогами дошкільного навчального закладу та Наталією Григорівною особисто: «Вулицями рідного селища», «Милі серцю краєвиди», «Видатні люди Варвинщини», «Варва: минуле і сьогодення» та ін.

Методист РМК Волох, всі присутні підвели підсумок заняття, прийняли рекомендацій та обговорили план щодо подальшої роботи слухачів школи ППД.

Сучасний підхід до розвитку мовлення дошкільників

24 березня 2016 року на базі дошкільного навчального закладу «Казка» смт Варва відбулося чергове методичне об’єднання вихователів дошкільних груп з проблеми «Формування мовленнєвої компетентності дошкільників через впровадження інноваційних технологій».

Мета заходу - підвищення рівня поінформованості педагогів щодо використання різних інноваційних технологій для успішної реалізації завдань з розвитку мовлення дошкільників, розширення та уточнення теоретичних знань із зазначеної теми.

Відкрила засідання методичного об’єднання методист відділу освіти Волох Ніна Миколаївна, яка зазначила, що на сучасному етапі розвиток дошкільної освіти в Україні характеризується відходом від тоталітарного стандарту педагогічного процесу, інтенсивним переосмисленням цінностей, пошуками нового в теорії та практиці навчання і виховання дошкільників. Саме цим зумовлена зараз увага педагогів-вихователів до інновацій та їх впровадження в життєдіяльність дошкільників. Методист відмітила, що в ДНЗ «Казка» є творчі напрацювання з формування мовленнєвої компетентності дошкільників засобами інноваційних технологій і в навчально – виховний процес широко впроваджуються методика Л. Шелестової «Навчання дітей ранньому читанню», елементи ТРВЗ, гудзикотерапія, елементи методики «Виховання казкою» Л.Фесюкової, ейдетика, схеми – моделі О. Дяченко.

Учасники методоб’єднання відвідали сюжетне заняття - фентезі «Незвичайний сон Дмитрика П’яточкіна» в старшій групі. Вихователь Ляшенко Юлія Володимирівна показала високий рівень педагогічної майстерності щодо використання інноваційних технологій в роботі з дітьми. Дошкільнята, використовуючи схему-модель, вправно описували ананас та цибулю за методикою Т. Ткаченко. Показали свої вміння і в оволодінні прийомом порівняльного опису за допомогою кіл Ейлера. Вихованці з цікавістю складали творчі розповіді, що були закодовані в мнемотаблицях, розгадували криптограми та розпізнавали символи-піктограми. Вміння швидкого запам’ятовування діти продемонстрували під час розучування вірша «Сон» за методикою Софії Лисенкової.

Незвичне оформлення декорацій, цікавий сюжет, вдале використання інноваційних технологій, належний рівень знань дітей забезпечило успіх у проведенні заходу.

Продовжилося засідання виступом вихователя групи раннього віку Кулик Тетяни Григорівни, яка поділилася досвідом роботи щодо впровадження гудзикотерапії в роботу з дітьми раннього віку та представила відео презентацію. Незвичним доробком для вихователів став посібник «Чарівний килимок», який зацікавив присутніх своїм дизайном, багатофункціональністю та практичністю.

В ході теоретичної частини вихователь старшої групи Гурик Світлана Григорівна ознайомила присутніх з методикою С.Лисенкової щодо вивчення віршів напам’ять за допомогою опорних малюнків та провела гру «Назви закодоване слово».

Методоб’єднання пройшло в творчій та дружній атмосфері. Всі учасники отримали методичні рекомендації.

Кiлькiсть переглядiв: 1325